Kosmetyczne właściwości oleju marula

Olej marula nie cieszy się wprawdzie tak dużą popularnością, jak olej kokosowy, olej jojoba czy też olej arganowy, jednak z uwagi na liczne właściwości pielęgnacyjne warto się nim zainteresować nieco bliżej. Olej marula powstaje w wyniku tłoczenia pestek owoców drzewa marula rosnącego na obszarze Afryki. Specyfik ten z pewnością docenią te kobiety, dla których uroda odgrywa kluczową kwestię. Jakie jednak cenne właściwości wykazuje olej marula?

Wspomaga walkę ze zmarszczkami

Substancje odżywcze znajdujące się w oleju marula a w szczególności przeciwutleniacze wspomagają walkę z wolnymi rodnikami, które odpowiedzialne są za szybszy proces starzenia się skóry, a także za powstawanie zmarszczek. Olej marula pomaga ponadto chronić skórę przed utratą kolagenu, czyli substancji odpowiadającej za jędrność i elastyczność skóry.

Nawilża suchą i wrażliwą skórę

Olej marula to prawdziwa skarbnica nienasyconych kwasów tłuszczowych, które ze względu na swoje właściwości, wnikają bez problemu w głębsze warstwy skóry. Dzięki tym właśnie substancjom skóra zostaje dogłębnie nawilżona, zregenerowana i przyjemna w dotyku. Warto również wiedzieć o tym, iż wspomniane kwasy zabezpieczają naskórek przed nadmierną utratą wody, co w przypadku przesuszonej skóry ogrywa niezwykle ważną kwestię. Olej marula może być z powodzeniem aplikowany na skrę samodzielnie, jednak kilka jego kropli, można również dodać do maseczki lub stosowanego na co dzień kremu.

Wspomaga walkę z trądzikiem

Olej marula w odróżnieniu od wielu innych olejów nie zatyka porów, dlatego też mogą po niego z powodzeniem sięgać osoby zmagające się z trądzikiem. W jaki sposób olej marula oddziałuje na skórę pokrytą trądzikiem? Z uwagi na swoje właściwości pomaga zmniejszyć widoczność grudek, krostek i wyprysków, a także ochrania skórę przed ich rozwojem.

Poprawia wygląd włosów

Olejowanie włosów to świetny sposób na poprawę zarówno ich wyglądu, jak i stanu, jednak oprócz oleju kokosowego lub arganowego warto na stałe wprowadzić do swojej pielęgnacji olej marula. Wspomniany olej zapobiega przetłuszczaniu się włosów, a także pomaga je odżywić, nawilżyć oraz zregenerować. Oprócz tego tworzy na powierzchni kosmyków niewidoczny film, ochraniając je tym samym przed niekorzystnym działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych (np. zanieczyszczeń oraz wysokiej temperatury).

Wpływa korzystnie na dłonie i paznokcie

Olejek marula z uwagi na zawartość witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych pomaga nawilżyć poszarzałe i zniszczone dłonie, a także przesuszone skórki znajdujące się wokół paznokci. Oprócz tego wzmacnia i regeneruje płytkę paznokciową, dlatego też powinny po niego sięgać panie, które mają problem z łamiącymi się paznokciami.