Cechy i zastosowanie żywic poliuretanowych

Cechy i zastosowanie żywic poliuretanowych

Wytrzymałe i sprawdzone poliuretany to rozwiązanie wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu – z wyjątkowych właściwości żywic poliuretanowych korzystają między innymi specjaliści z branży budowlanej, a także fachowcy od elektroniki.

Korzyści płynące ze stosowania żywic poliuretanowych

Żywica poliuretanowa to substancja charakteryzująca się wyjątkowymi właściwościami – wśród głównych zalet poliuretanów można wymienić między innymi wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Duża wytrzymałość elementów zawierających poliuretany wykorzystywana jest między w halach produkcyjnych, galeriach handlowych i szpitalach.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że żywice poliuretanowe charakteryzuje łatwość obróbki, co przekłada się na szybki i sprawny przebieg prac. Poza tym elementy wykonane z trwałych żywic poliuretanowych są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu – warto pamiętać o tym, że żywica poliuretanowa odporna jest między innymi na szkodliwe działanie wilgoci, zabrudzeń i chemikaliów.

Podłogi z poliuretanu – dlaczego warto?

Nowoczesne żywice poliuretanowe znajdują szereg rozmaitych zastosowań, bardzo często można spotkać je między innymi w przemyśle budowlanym, gdzie wykorzystywane są do wykonania trwałych pokryć podłogowych.

Podłogi wykonane z żywicy poliuretanowej sprawdzą się doskonale w przypadku osób poszukujących praktycznych rozwiązań. Ten typ pokrycia podłogowego przypadnie do gustu także osobom lubiącym efektowne i nowoczesne wykończenia.

Żywice poliuretanowe a elektronika

Właściwości termoprzewodzące, z których znane są poliuretany znajdują zastosowanie w elektronice – specjalne zabezpieczenia wykonane z wysokiej jakości żywic poliuretanowych chronią wrażliwe elementy urządzeń elektronicznych przed przegrzaniem.

Dodatkowo żywice poliuretanowe zabezpieczają delikatne elementy układu przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi – żywice zawierające poliuretan doskonale amortyzują nawet silne wstrząsy. Poza tym poliuretany chronią instalacje elektryczne przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.