Najlepsze kabiny

Najlepsze kabiny

Kabina prysznicowa to coraz popularniejsza alternatywa dla tzw. pryszniców wbudowanych oraz wanien. Najróżniejsze modele, gabaryty i funkcje sprawiają, iż kabina prysznicowa to element wyposażenia łazienki, który może być dostosowany do wszystkich, nawet tych najbardziej wygórowanych potrzeb. Dowiedz się więcej, zapoznając się z poniższym artykułem.

Jak dzielimy kabiny prysznicowe na polskim rynku?

W naszym kraju, który jest światowym producentem armatury łazienkowej wyróżniamy aż 4 rodzaje kabin prysznicowych. Pierwszą z nich są kabiny prysznicowe tradycyjne, które najczęściej są nastawione na kąpiel, bez zaspokajania potrzeb wyższych. Kolejną kategorią są tak zwane prysznice rozszerzone zawierające w konstrukcji tradycyjnej kabiny, elementy rozszerzające m.in. dysze do hydromasażu, dodatkowe oświetlenie oraz urządzenia do odtwarzania muzyki. Przykładem takich nowych modeli pryszniców jest Kabina prysznicowa armazi.

Ostatnią grupą są popularne, lecz nieco przereklamowane prysznice luksusowe. Teoretycznie są one najbogatszą wersją pryszniców na rynku zawierając funkcję sauny, czy łaźni parowej oraz masażu. Nie zawsze jednak oczekiwania pokrywają się z rzeczywistością i częstokroć kabina luksusowa nie różni się, lub jest uboższa od pryszniców rozszerzonych, lecz z dużo wyższą ceną. Należy więc dokładnie przejrzeć wszystkie oferty przed podjęciem decyzji zakupowych.

Najczęstsze materiały wykonania kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe jeszcze do niedawna najczęściej produkowane były z tworzywa sztucznego. Powodowało to, iż często ulegały awariom, psuły się i nie były zbyt trwałe. Obecnie trend ten zmienia się i coraz więcej producentów wybiera materiały lepszej jakości. Przykładem może być kabina prysznicowa armazi, której podstawą stały się szybki boczne ze szkła hartowanego oraz brodzik płyta dolna wykonana z akrylu.

Ważne są również drzwi, ich materiał i wykonanie. Przykładowo drzwi zawiasowe skonstruowane są z dwóch elementów nie zawsze jednak odpowiednio chronią łazienkę przed zalaniem. Kabina prysznicowa armazi oferuje nieco lepsze rozwiązanie, w tym przypadku są to drzwi przesuwne zamykające się na magnes.

Jakie baterie istnieją w kabinach prysznicowych

W kabinie prysznicowej mogą znajdować się najróżniejsze rodzaje baterii. Na polskim rynku przyjęły się jednak cztery tradycyjne. Pierwszym z nich jest regulator kranowy, gdzie wszelkie ustawienia prysznica regulujemy na kranie głównym. Kolejny rodzaj to tak zwana bateria z dwoma regulatorami. Bateria ta ma wówczas dwa oznaczenia i reguluje wodę ciepłą i zimną.

Nowinkami na polskim rynku są baterie z podwójną dźwignią. Jest ona obsługiwalna zarówno do regulacji temperatury wody jak i natężenia i regulacji rodzaju przepływu. Ostatnim rodzajem baterii prysznicowych, są baterie elektroniczne. Ten stosunkowo nowy rodzaj baterii jest operowany z poziomu wodoodpornego ekranu LCD.