Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – co warto o nich wiedzieć?

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – co warto o nich wiedzieć?

Każdy producent skrzyniopalet wie, że ich produkt używany jest w bardzo specjalistycznych zastosowaniach, czyli np. podczas transportu i przechowywania żywności. Nic więc dziwnego, że z obawą patrzą na klientów, którzy niechętnie podchodzą do najnowszego rozwiązania, czyli modeli plastikowych. Czym pozytywnym charakteryzują się skrzyniopalety plastikowe, co może zachęcić klientów do ich zakupienia?

Oszczędność na zakupie

Na co zwraca uwagę każdy klient, który kupuje skrzyniopalety z tworzywa sztucznego? Jak można się bez trudu domyślić, zdecydowanie największa uwaga zawsze kierowana jest w stronę ceny. Tak jak wiadomo, jest dość wysoka, ponieważ w skrajnych przypadkach może być nawet 5-krotnie wyższa niż popularnych skrzyniopalet drewnianych.Jak się jednak okazuje, istnieje dość prosty sposób na to, aby uargumentować klientom wysoką cenę. Chodzi w tym wypadku oczywiście o to, że takie skrzyniopalety są bardzo trwałe. Jeśli bowiem spojrzy się na to w szerszej perspektywie, to skrzyniopalety z drewna dość szybko się niszczą, a ich wymiana lub przynajmniej naprawa wymagana jest po zaledwie roku. Skrzyniopalety z plastiku mogą być bez większych problemów używane nawet przez 10 lat.

Uniwersalność zastosowania

Kolejną bardzo dużą zaletą każdej skrzyniopalety zrobionej z plastiku jest jej uniwersalność. Co to dokładnie oznacza? Plastik to takie tworzywo, które jest całkowicie neutralne dla najróżniejszych substancji. Przykładowo puszczony przez owoce sok podczas transportu może całkowicie zniszczyć drewnianą skrzyniopaletę. Nie da się jej bowiem domyć, a kolor, smak i zapach soku może przeniknąć na inne produkty, które będą w niej później transportowane. W przypadku skrzyniopalet z tworzywa sztucznego jest jednak zupełnie inaczej. Jak się bowiem okazuje, w takiej sytuacji wystarczy tylko wnętrze skrzyni przemyć wodą, wytrzeć szmatką i będzie ona idealnie czysta bez koloru, smaku lub zapachu poprzednich owoców.

Czy skrzyniopalety z plastiku są ekologiczne?

W obecnych czasach ogromna część klientów przykłada dużą uwagę do ekologii i zielonych rozwiązań. Czy plastikowe skrzyniopalety mogą być ekologiczne? Oczywiście tak, ponieważ po pierwsze są bardzo trwałe, więc kupuje się je rzadziej. Co więcej, są one w 100% poddawane recyklingowi, więc nie oddziałują one na środowisko naturalne.