Jakie są najmodniejsze suknie ślubne?

Jakie są najmodniejsze suknie ślubne?

Małżeństwo to poważne zobowiązanie, do którego trzeba się solidnie przygotować. Poza przygotowaniem mentalnym ważne jest także dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Dla panny młodej kwestią priorytetową jest suknia ślubna. Co się obecnie zakłada na własny ślub? Podpowiadamy!

Klasyka czy nowoczesność?

Choć na ślubnych kobiercach królują białe suknie, to jednak dziś także popularne są suknie w kolorze beżu czy ecru, a nawet dość niestandardowe połączenia kolorystyczne. Większość panien młodych wybiera bezpieczną biel, a na ewentualne modowe szaleństwa pozwala sobie w sferze dodatków,

Pierwszym etapem wybierania sukni ślubnej jest określenie swojej własnej wizji, jak powinna wyglądać kreacja. Można postawić na tradycyjne, bogate i rozkloszowane suknie typu księżniczka, które zazwyczaj wyposażone są w morze falbanek lub też wybrać coś zupełnie innowacyjnego. Nowoczesne Suknie ślubne mają nietypowe fasony i składają się z dużej ilości cekinów. Coraz częściej mają za zadanie idealnie podkreślać kształty panien młodych jak np. suknie typu syrenka.

Czy koronki i falbanki nadal są modne?

Choć duża ilość falban może wydawać się dość kiczowata i kojarzyć się z suknią ślubną z maminej szafy, to jednak odpowiednie dobranie proporcji nie będzie źle widziane. Dziś jednak częściej stawia się na szlachetne koronki, które nigdy nie wyszły z mody.

Wiele modeli współczesnych sukien ślubnych w całości składa się z koronki, co daje spektakularny efekt. Częstszym zabiegiem jest jednak tworzenie koronkowych gorsetów, którym towarzyszą gładkie doły sukienek. Wówczas cała uwaga otoczenia skupiona jest na ciele panny młodej od pasa w górę.

Krótkie czy długie suknie ślubne?

Długość sukni może przesądzać o wygodzie i komforcie podczas zabawy tanecznej na weselu, lecz jeszcze stosunkowo niewiele panien młodych decyduje się na suknię ślubną w rozmiarze midi. Odważne i pewne siebie kobiety chętnie eksponują swoje nogi podczas ślubu, lecz większość pań preferuje powłóczyste suknie.

Długa, biała suknia wygląda majestatycznie i pięknie faluje w tańcu. Poza tym może ukrywać wszelkie pomyłki w weselnej choreografii czy nieumyślne deptanie partnera po palcach stóp.