Jak poradzić sobie z żylakami?

Jak poradzić sobie z żylakami?

Żylaki nóg to bolesny oraz nieestetyczny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niestety to, że prowadzimy siedzący tryb życia, niewiele się ruszamy, a nasza dieta pozostawia wiele do życzenia, nie pomaga w zwalczeniu tej dolegliwości. Dlatego, kiedy na naszych nogach zauważymy pierwsze objawy żylaków, warto udać się do specjalisty.

Leczenie żył łódź

Na początku warto zastanowić się, jakie objawy żylaków powinny nas zaniepokoić, byśmy skorzystali z pomocy specjalisty. Pierwszym niepokojącym symptomem jest częste uczucie ciężkości oraz bolesności kończyn dolnych. Nasilać się one będą szczególnie po dłuższym siedzeniu w jednym miejscu, bez zmiany pozycji. Może występować też charakterystyczne pieczenie w okolicy żył, zwłaszcza przy dłuższym staniu (co ciekawe, zwykle ustępuje ono po podniesieniu nogi do góry). Innym, częsty objawem chorób żylnych jest powstawanie obrzęków. Tu też możemy spodziewać się opuchniętych nóg, głównie po wysiłku, dłuższym staniu itp. Ostatnim, najbardziej charakterystycznym i widocznym objawem powstających żylaków, będą oczywiście uwidocznione na nogach (udach i łydkach) żyły. Rozszerzone i wydłużone naczynia krwionośne wyglądające jak fioletowe lub niebieskie żyłki, często uwypuklone, to objaw, który najbardziej kojarzy nam się z żylakami. Warto jednak udać się do specjalisty, zanim on wystąpi, mamy wtedy większą szansę na nieinwazyjne wyleczenie dolegliwości.

Klinika flebologii Łódź

Jeśli na naszych nogach występują którekolwiek z powyższych objawów, warto udać się do renomowanej kliniki flebologii. Flebolog jest specjalistą zajmującym się chorobami żylnymi, jednak w przeciwieństwie do chirurga naczyniowego, stosuje on nie oraz mało inwazyjne metody leczenia. Leczenie żylaków na pewno rozpocznie on od pogłębionej diagnozy problemu, którego podstawą będzie badanie żył Dopplera. Wtedy będzie on w tanie dobrać najodpowiedniejszą metodę leczenia dla konkretnego pacjenta.

Usuwanie żylaków Łódź

Istnieje kilka sposobów na wyleczenie żylaków. Usuwanie ich w sposób chirurgiczny jest ostatecznością, wcześniej lekarz prawdopodobnie zleci mniej inwazyjne metody, jak skleroterapia, czy laserowa ablacja żył.

W leczeniu żylaków kluczowym elementem jest czas, w jakim wybierzemy się do specjalisty. Jeśli zrobimy to dostatecznie wcześnie, możemy uniknąć operacji a z problemem poradzić sobie w łatwiejszy sposób.