Jak poprawnie i skutecznie zmywać makijaż z twarzy?

Demakijaż i oczyszczanie skóry twarzy to obowiązkowy element codziennej pielęgnacji cery, niezależnie od jej rodzaju czy problemów skórnych. Nie bez znaczenia są również akcesoria i kosmetyki do mycia, które należy dobrać odpowiednio do potrzeb, aby cieszyć się na co dzień promienną i zdrową cerą.

Rękawica do demakijażu do każdego typu cery

Każdy rodzaj cery wymaga nieco innej pielęgnacji. Na rynku kosmetycznym jest jednak dostępny uniwersalny produkt do demakijażu – rękawica Glov. To innowacyjne akcesorium do codziennego oczyszczania twarzy. Rękawica dostępna jest w trzech wariantach: do cery suchej, tłustej oraz mieszanej, dlatego każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Jest wyjątkowo miękka, nie powoduje reakcji alergicznych, a do tego bardzo delikatnie usuwa z twarzy martwy naskórek, bez podrażnień i zaczerwienień.

Rękawica Glov to produkt do wielokrotnego użytku. Aby skorzystać z jej właściwości, wystarczy zwilżyć ją lekko, najlepiej ciepłą wodą (która szybciej rozpuści makijaż), a następnie przyłożyć na kilka sekund do twarzy, a następnie wykonując delikatne okrężne ruchy, zmywać resztki makijażu, podobnie jak w przypadku klasycznych płatków kosmetycznych. Ważne, aby nie pocierać skóry, a jedynie ją lekko masować. Włókna rękawicy działają jak magnez i skutecznie przyciągają do siebie wszelkie zanieczyszczenia, bez konieczności intensywnego tarcia.

Kosmetyki do demakijażu do cery suchej, mieszanej, tłustej

Decydując się na użycie tradycyjnego kosmetyku do demakijażu, jego rodzaj i właściwości należy dopasować do rodzaju cery, gdyż tylko dobrze dobrany preparat oczyszczający zapewni komfortową i skuteczną pielęgnację.

  • Demakijaż cery suchej

Cera sucha jest wrażliwa oraz ma tendencję do łuszczenia się i suchości, dlatego wymaga stosowania delikatnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Do jej demakijażu świetnie sprawdzą się zatem olejki myjące, np. z ekstraktem różanym bądź nawilżające mleczka na bazie witamin, gliceryny, olejku arganowego czy pantenolu. Do oczyszczania całej twarzy należy zastosować kosmetyki o działaniu nawilżająco-łagodzącym, które nie spowodują nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia, np.: krem myjący z alantoiną, żel aloesowy czy emulsję na bazie protein pszenicy.

  • Demakijaż cery mieszanej

Uniwersalnym kosmetykiem do demakijażu cery mieszanej jest olejek myjący, czyli oliwka hydrofilna, która rewelacyjnie rozpuszcza makijaż i ułatwia jego usunięcie, bez konieczności intensywnego tarcia skóry. Po użyciu produktu twarz należy dodatkowo przemyć żelem. W przypadku cery z tendencją do przetłuszczania się sprawdzi się żel na bazie rumianku, tymianku bądź szałwii, które mają właściwości ściągające, z kolei do cery skłonnej do przesuszeń lepiej zastosować kosmetyk o działaniu nawilżającym, np. z dodatkiem aloesu lub alantoiny.

  • Demakijaż cery tłustej

W przypadku cery tłustej skuteczny demakijaż zapewni gęste mleczko na bazie składników, które regulują nadmierną pracę gruczołów łojowych, a jednocześnie działają antybakteryjnie, takich jak: olejek z drzewa herbacianego, szałwia, rozmaryn, tymianek. Do mycia twarzy świetnie sprawdzi się również czarne mydło afrykańskie.