Charakterystyka wrocławskiego dworca autobusowego

Charakterystyka wrocławskiego dworca autobusowego

Dworzec autobusowy we Wrocławiu to obiekt zaprojektowany z wielkim rozmachem. Charakteryzuje się nowoczesnym stylem, dużą powierzchnią, a także bardzo dobrą lokalizacją. Jest on uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych dworców autobusowych w Europie Środkowej.

Dworzec autobusowy Wrocław – połączenie z miastami w Polsce i Europie

Osoby korzystające z dworca autobusowego we Wrocławiu mogą w tej chwili dojechać do kilkuset (ponad 500) miejscowości w Polsce i na świecie. Z tego względu jest on miejscem intensywnie uczęszczanym. Można tu spotkać zarówno Polaków z całego kraju, jak i obcokrajowców.

Twórcy dworca zadbali, żeby był on dobrze przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Na perony autobusowe można się dostać windą. Jeżeli nie chcemy stać w kolejce – skorzystajmy z ruchomych schodów.

Charakterystyczne cechy dworca autobusowego we Wrocławiu

Wrocławski dworzec jest przystosowany do codziennego przyjmowania tłumów pasażerów. Jest tu aż jedenaście stanowisk odjazdowych, trzy stanowiska przyjazdowe, a także jedno stanowisko zapasowe. W miejscy tym znajdują się liczne, dobrze oznaczone tablice przyjazdów i odjazdów. Jeżeli pasażerowie mają taką potrzebę, mogą skorzystać z płatnych skrzynek bagażowych (znajdują się one na poziomie -1). Na dworcu znajdują się także kasy biletowe. Pasażerowie, którzy bardzo się spieszą mogą skorzystać z automatów biletowych,

Przy każdym stanowisku autobusowym znajdują się niewielkie ławeczki, na których można usiąść w oczekiwaniu na przyjazd autobusu.

Gdzie konkretnie znajduje się wrocławski dworzec autobusowy?

Zaletą dworca autobusowego we Wrocławiu jest lokalizacja. Znajduje się on w odległości około 3 minut od dworca PKP (podróżni przyjeżdżający pociągiem mogą więc bardzo szybko przesiąść się do autobusu i odwrotnie).

Na dworzec autobusowy można się dostać bezpośrednio z galerii handlowej Wroclavia (nie trzeba opuszczać galerii – dworzec znajduje się w jej podziemiach). Inne wejście znajduje się przy ulicy Suchej (dokładnie na przeciwko dworca PKP).