Co warto wiedzieć o fontannach tortowych?

Fontanny tortowe to świetny dodatek, który przydaje się w czasie rozmaitych uroczystości. Kiedy szczególnie? Czym kierować się wybierając fontanny tortowe? Jak je użytkować, by było w 100% bezpiecznie?

Kiedy najlepiej sprawdzają się fontanny tortowe?

Możliwości na tej właśnie płaszczyźnie jest naprawdę sporo. Bez problemu fontanny tortowe mogą być użyte na przykład w czasie wesela. Masz zamiar zrobić niespodziankę Młodej Parze? Już od długiego okresu fontanny tortowe są stosowane w takich sytuacjach. Oczywiście z powodzeniem, ponieważ to niezwykła atrakcja, która podnosi rangę wydarzenia i nadaje mu niepowtarzalnego wręcz klimatu. Tak naprawdę fontanny tortowe mogą być bez problemu zastosowane też w trakcie imprez urodzinowych. To znakomita alternatywa dla zwykłych świeczek. Chcesz w tym roku postawić na coś innego i zaskoczyć jubilata albo jubilatkę? W takiej sytuacji swobodnie można kupić fontanny tortowe. Trzeba podkreślić, że te elementy są zaś lubiane nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci. Warto wiedzieć, że fontanny tortowe są bezpieczne. Mogą być zatem (zgodnie z prawem) użytkowane nawet w pomieszczeniach zamkniętych.

Jakie fontanny tortowe kupić?

W sklepach wyboru jest naprawdę bardzo dużo. Bez żadnego problemu można miedzy innymi zdecydować się na fontanny tortowe o różnych gabarytach. Im większa długość, tym bardziej spektakularne efekty można osiągnąć. W sklepach są akcesoria od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu centymetrów. Co jeszcze jest do dyspozycji Klientów zainteresowanych tym zagadnieniem? Nie ma przeszkód, by zdecydować się na fontanny tortowe różniące się między sobą kolorami albo wzorkami. Twoja pociecha ma jakąś ulubioną barwę? W takiej sytuacji warto zdecydować się na takie fontanny tortowe, które najbardziej przypadną dziecku do gustu. Bardzo ważnym aspektem jest również czas spalania. Od tego zależy oczywiście to, jak długo będziemy mogli podziwiać konkretne efekty. Dobrym wyborem będzie na przykład kilkadziesiąt sekund tych wrażeń. Taki pokaz zrobi wrażenie i nie będzie pod żadnym względem monotonny.

Przeczytaj także: https://www.czerwonafurtka.pl/atrakcje-na-wesele-fajerwerki-pokazy/

Fontanny tortowe – jak je bezpiecznie użytkować?

Tak, jak wspominaliśmy, fontanny tortowe mogą być stosowane nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Generalnie są to produkty bezpieczne oraz tanie. Mimo wszystko trzeba pamiętać o kilku zasadach, by żadnemu uczestnikowi na przykład wesela itp. nie stała się jakaś krzywda. Przede wszystkim kup fontanny tortowe od sprawdzonych producentów. Wybieraj tylko zweryfikowane sklepy kooperujące z takimi podmiotami. Zwracaj uwagę na instrukcję obsługi. Jeśli nie znasz języka angielskiego lub niemieckiego, to nie decyduj się na takie właśnie produkty. Potem postępuj zgodnie z punktami zawartymi w instrukcji. Pamiętaj, że fontanny tortowe powinny być odpalane dopiero wtedy, kiedy zostaną już wbite w tort (na weselu, urodzinach itp.). Ogólnie jest to dość proste zadanie, aczkolwiek trzeba być czujnym, by nie stworzyć żadnego zagrożenia. W czasie odpalania warto być zaś w odpowiedniej odległości od tortu (około 100 cm).