Specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Zielonej Górze – do kogo uderzyć

Specjaliście od ozonowania pomieszczeń w Zielonej Górze są z każdym dniem coraz częściej poszukiwani. Wynika to oczywiście z szybkiego rozwoju epidemii w Polsce i chęci zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa. Popyt zwiększa oczywiście podaż. Jak wybrać więc odpowiednich specjalistów, którzy będą w stanie zająć się ozonowanie w profesjonalny sposób? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

Ozonowanie pomieszczeń –  czy warto?

Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to całkiem możliwe, że szukasz specjalistów od ozonowania pomieszczeń w Zielonej Górze lub okolicy i zastanawiasz się, nad tym, jak ich wybrać. Przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak najpierw opowiedzieć o tym, jak wygląda ozonowanie, dlaczego warto je przeprowadzić i jednocześnie wytłumaczyć, jaką wiedzę i doświadczenie powinni mieć specjaliści, którzy zajmą się realizacja tego rodzaju usługi.

Ozonowanie jest coraz popularniejszą i bardzo wydajną metodą dezynfekcji pomieszczeń zamkniętych. Często o jego przeprowadzeniu myśli się obecnie w kontekście koronawirusa. Do tej pory częściej było ono wykorzystywane w branży medycznej, a także w motoryzacji do pełnej dezynfekcji klimatyzacji.

Czy jednak warto inwestować w ozonowanie zamiast zwykłej dezynfekcji, do której wykorzystywane są płyny na bazie alkoholu? Tego rodzaju środki są oczywiście skuteczne, jednak sprawdzają się przede wszystkim na niewielkich, płaskich powierzchniach. W przypadku pomieszczeń lub całych obiektów sytuacja znacząco się komplikuje. Trudno bowiem dotrzeć do każdego zakamarka w tradycyjny sposób.

Z wyżej wymienionych powodów warto więc pomyśleć o ozonowaniu, które jest szybką, wydajną i oczywiście skuteczną metodą dezynfekcji. Cząsteczki ozonu są w stanie dotrzeć do każdego zakamarka, rozprawiają się z grzybami, wirusami, bakteriami i alergenami. Nie ma tu znaczenie rodzaj powierzchni. Dezynfekowane jest nawet powietrze.

Warto wspomnieć, że już po kilku godzinach po ozonowaniu można już wrócić do pomieszczeń. Wydaje się, więc że jest to prosta usługa, która każdy może wykonać? Nic bardziej mylnego. W tym przypadku koniecznie trzeba postawić na specjalistów, którzy zadbają nie tylko o prawidłowe wykonanie usługi, dbając o bezpieczeństwo własne, jak i wszystkich osób przebywających w obiekcie. Konieczne jest bowiem dobranie odpowiedniej dawki ozonu, która będzie skuteczna, ale równocześnie nieszkodliwa dla zdrowia osób, które przebywają w obiekcie. Aby ozonowanie było przeprowadzone skutecznie koniecznie jest również odpowiednie wygrodzenie pomieszczeń, ponieważ w innym przypadku gaz zbyt szybko się ulotni, nie docierają co wszystkich zakamarków.

Należy więc postawić na specjalistów, jak ci pracujący w firmie Brawent, którzy posiadają lata doświadczenia w dezynfekcji i ozonowaniu, a jednocześnie korzystają ze specjalistycznego sprzętu i wysokiej jakości preparatów. Więcej o ozonowaniu w ich wykonaniu przeczytacie tutaj:  https://brawent.pl/ozonowanie-pomieszczen-zielona-gora/

 

Ozonowanie biur i magazynów w Zielonej Górze

Ozonowaniu poddawane są obecnie różnego rodzaju powierzchnie. Kiedyś były to głównie laboratoria, karetki i inne obiekty przeznaczenia medycznego, obecnie coraz częściej pojawia się również zapotrzebowanie na ozonowanie biur czy magazynów. Nic dziwnego, w tego rodzaju obiektach przebywa cały czas wielu pracowników, a zarządca obiektu powinien zadbać o ich bezpieczeństwo.

Warto w tym miejscu powiedzieć nieco więcej na temat samego ozonowania. Wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie, że jest to rozwiązanie bezpieczne i ekologiczne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ozon jest związkiem, który naturalnie występuje w naszym środowisku. Z punktu widzenia chemii to trójatomowy związek tlenu. Najczęściej kojarzymy go ze świeżym zapachem występującym po burzy. Ten świeży zapach jest tu również istotny, ponieważ ozon służy również deodorazacji poprzez neutralizacje rozkładających się związków organicznych.

Ozonowanie jest skuteczne, gdyż umożliwia na dotarcie do wszystkich zakamarków, a także oczyszcza powietrze, a także wszelkiego rodzaju powierzchnie ze szkodliwych patogenów. Warto jednak zaznaczyć, że ozonowanie powinno być powtarzane regularnie.

Ozonowanie budynków

Często ozonowanie dotyczy nie tylko pojedynczych pomieszczeń, lecz również całych obiektów. W takich przypadkach skupić trzeba się na prawidłowym wygrodzeniu przestrzeni. Każde pomieszczenie będzie bowiem osobno dezynfekowane odpowiednio dobranym stężeniem ozonu.

W tym wypadku warto postawić również na specjalistów z firmy Brawent, który odpowiednie przygotują budynek do przeprowadzenia ozonowania, a następnie w sposób kompleksowy przeprowadzą całą usługę, dbają co bezpieczeństwo własne, jak i wszystkich osób, które później będą przebywać w ozonowanym obiekcie.