Czy palety z tworzywa sztucznego to dobry wybór?

Czy palety z tworzywa sztucznego to dobry wybór?

Palety z tworzywa sztucznego są ważnym elementem w logistyce. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty zróżnicowane pod względem wielkości, masy oraz ceny.

Na jakie palety warto się zatem zdecydować?

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych dostępne są różnorodne palety, w tym wyroby drewniane, metalowe i wykonane z plastiku. Palety z tworzywa cieszą się w tym wypadku dużą i stale rosnącą popularnością, ponieważ są trwałe, a jednocześnie lekkie i funkcjonalne.

Czy warto stawiać na palety z tworzywa sztucznego?

Zdecydowanie tak. Dostępne w sprzedaży wyroby z polietylenu są odporne chemicznie oraz mogą być wykorzystywane nawet w przypadku bardzo ciężkich ładunków. Godny polecenia producent palet plastikowych powinien oferować szeroki wybór palet, w tym nie tylko produkty wzmocnione, czyli tak zwane palety ciężkie, ale również wyroby ESD i palety higieniczne.

Czym cechują się palety z tworzywa?

Palety z tworzywa sztucznego dostępne są w wielu rozmiarach. Mogą one posiadać odmienne wykończenie górne, które może mieć specjalną krawędź zabezpieczającą. Palety mogą być stawiane na płozach lub nóżkach oraz mogą być dodatkowo wzmacniane za pomocą stalowych rur.

Jakie zalety mają palety z tworzywa?

Palety plastikowe to produkty, które są swoistą inwestycją na długie lata. Cechują się one bowiem długą żywotnością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju produkty są stosunkowo lekkie i ważą zdecydowanie mniej niż produkty drewniane. Są one również bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie posiadają śrub, gwoździ oraz innych ostrych elementów, które mogłyby zranić użytkownika lub uszkodzić transportowany i magazynowany towar. Palety tego rodzaju mogą być czyszczone z użyciem myjek wodnych oraz środków chemicznych. Poza tym, są one ekologiczne i mogą być w całości przetworzone. Należy również dodać, że takie uniwersalne wyroby mogą być używane praktycznie w każdych warunkach, w tym podczas deszczu oraz ujemnych temperatur. Palety mogą być transportowane z wykorzystaniem wózków widłowych i podnoszone praktycznie z każdej strony. Stosując palety plastikowe można również zaoszczędzić miejsce przeznaczone na magazynowanie wyrobów, ponieważ palety mają możliwość sztaplowania. Palety nie wymagają również specjalnych warunków transportowych oraz specjalistycznej obróbki chemicznej.