Sprawdź, ile kosztuje depilacja laserowa oraz czy zabieg jest bolesny.

Wraz z nadejściem wiosny panicznie zaczynamy przygotowywać się do ciepłych dni. Po zimowym leniuchowaniu przychodzi czas na wiosenną pielęgnację i regenerację. Chętnie wybieramy się na zabiegi pielęgnacyjne czy stylizacyjne, planujemy nową fryzurę, manicure czy zapisujemy się na siłownię, aby wraz z nadejściem lata móc godnie prezentować się w bikini. Pozostaje jeszcze nasza zmora – zbędne włoski na nogach. Wówczas zaczynamy przeglądać również oferty salonów kosmetycznych wykonujących depilację laserową.

Czy warto zapisać się na zabiegi depilacji laserowej i ile to kosztuje?

Depilacja laserowa jest zabiegiem dającym trwałe efekty, co niewątpliwie jest jej największą zaletą. Ma jednak równie wielką wadę, którą jest wysoka cena zabiegu. Co więcej, jeden zabieg nie wystarczy, aby uzyskać oczekiwane efekty, a zatem koszt całej serii zabiegów znacznie wzrasta. Pocieszeniem jest jednak fakt, że salony, w których wykonywana jest depilacja laserowa w Lublinie, przygotowują często promocje oraz tworzą specjalne pakiety, dzięki którym można wykonać serię zabiegów w sporo niższych kosztach.

Skoro ceny są wysokie, powstaje pytanie, czy warto udać się na zabieg. Wbrew pozorom warto, ponieważ to inwestycja, która zwróci się na przestrzeni lat. Każdego roku wydajemy setki złotych na kremy do depilacji, maszynki czy zabiegi depilacji woskiem. Inwestując pieniądze w depilację laserową, automatycznie nie ponosimy kosztów związanych z innymi metodami usuwania włosków. W efekcie, gdy uzyskamy trwały efekt depilacji, przestaniemy ponosić koszty związane z goleniem. Prosta matematyka!

Czy zabieg depilacji laserowej sprawia ból?

O to pyta każdy, kto jest zainteresowany zabiegiem. I nie ma się co dziwić, wszak praktycznie wszystkie metody depilacji nie są pozbawione bólu, a niektóre z nich sprawiają wręcz tak ogromne dolegliwości, że na dobre z nich rezygnujemy. Ale bez obaw, depilacja laserowa nie boli tak jak depilacja woskiem. Wręcz przeciwnie! W trakcie emisji wiązki lasera możesz czuć jedynie delikatne mrowienie lub niewielki dyskomfort. To efekt „ugotowania” mieszka włosowego, którego wiązka lasera podgrzewa i spala. Dzięki temu włos nigdy nie odrośnie, bo mieszek włosowy zostaje całkowicie zniszczony.

Jeśli obawiasz się, że zabieg może sprawiać Ci ból i nie chcesz inwestować w ciemno, warto udać się na konsultację. Większość szanujących się salonów z profesjonalną obsługą oferuje takie konsultacje zupełnie za darmo. W trakcie rozmowy kosmetolog zapyta się o ewentualne choroby i wykluczy przeciwwskazania do zabiegu, a także wykona próbę laserową. Dzięki niej będziesz wiedziała jaki efekt wywoła wiązka lasera na Twoją skórę i łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.