Jakie akcesoria dodatkowe może posiadać lodówka gastronomiczna?

Wybranie porządnej lodówki gastronomicznej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to aby dokupić do niej odpowiednie akcesoria, które znacząco zwiększają funkcjonalność. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie akcesoria postawić, aby korzystanie z lodówki gastronomicznej było nie tylko łatwiejsze, ale również wygodniejsze.

Jakie akcesoria mogą się przydać?

W pierwszej kolejności warto postawić na półki ze szkła, które są najlepszą alternatywą dla plastikowych modeli. Szkło nie tylko jest łatwe w utrzymaniu czystości, ale co najważniejsze dość trudno je zarysować. Szklane półki są przezroczyste, dlatego też ułatwiają znalezienie wybranych produktów. Godne polecenia są przede wszystkim półki wykonane w całości ze szkła hartowanego.

Nowoczesna lodówka gastronomiczna coraz częściej wyposażona jest w oświetlenie LED, które znacząco ułatwia odnalezienie wybranych produktów. Oryginalne diody LED zużywają zdecydowanie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. W najlepszych lodówkach gastronomicznych istnieje możliwość regulowania natężenia oświetlenia.

W lokalach gastronomicznych przydać może się także dystrybutor wody i porządna kostkarka do lodu. Największą wadą wymienionych akcesoriów jest to, że zajmują one sporo cennego miejsca. Wybierając nową lodówkę gastronomiczną warto więc dokładnie sprawdzić rzeczywistą pojemność.

Porządny filtr powietrza

Nowoczesna lodówka gastronomiczna koniecznie musi być wyposażona w niezawodne filtry powietrza. Ich podstawowym zadaniem jest filtrowanie i automatyczne oczyszczanie powietrza, które znajduje się wewnątrz lodówki. Dzięki porządnym filtrom można rozwiązać problem z nieprzyjemnymi zapachami. Nowoczesne filtry bardzo dobrze radzą sobie również z hamowaniem namnażania się bakterii wewnątrz lodówki. Najtańszym rozwiązaniem są filtry węglowe, które można kupić już od 20 zł.

Gastronomiczna lodówka może posiadać dodatkowy pochłaniacz zapachów. Przydać może się również porządny termometr i specjalne produkty do czyszczenia półek. Pamiętać należy o tym, aby inwestować wyłącznie w środki czystości, które są bezpieczne dla człowieka. Przy starszych lodówkach gastronomicznych warto rozważyć zakupienie specjalnego zestawu do odmrażania.

Lodówka gastronomiczna dostępna jest w ofercie Gastrosilesia.pl.