Cellulit: w jaki sposób uporać się z pomarańczową skórką?

Cellulit spędza sen z powiek nie tylko otyłym paniom, ale również szczupłym dziewczynom, jednak pozbycie się pomarańczowej skórki nie jest wcale takie proste. W dzisiejszych czasach większość kobiet prowadzi niezbyt zdrowy tryb życia, przez co ich uroda pozostawia wiele do życzenia, a siedzenie godzinami przed komputerem w pracy i brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej pogłębia niestety problem. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby pozbyć się cellulitu, jednak należy uzbroić się w cierpliwość. W jaki zatem sposób można sprawić, że skórka pomarańczowa zniknie z powierzchni ciała?

Antycellulitowa dieta

Cellulit uwielbia cukier oraz sól, dlatego też z codziennego menu należy wycofać słodycze, tłuste potrawy, gazowane napoje, a także fast foody, gdyż oprócz cukru, pustych kalorii oraz nadmiaru soli, nie zawierają one żadnych korzystnych dla zdrowia i urody witamin oraz minerałów. Dieta bogata w te produkty pogłębia jedynie rozwój cellulitu, dlatego też niezwykle istotne jest to, aby z nich całkowicie zrezygnować. Co jednak należy spożywać, aby zmniejszyć widoczność cellulitu? W codziennej diecie nie powinno zabraknąć surowych warzyw, świeżych owoców oraz pełnoziarnistych produktów, które zawierają nie tylko spore ilości witamin, ale przede wszystkim błonnika, który wymiata z przewodu pokarmowego zbędne produkty przemiany materii i toksyny odpowiedzialne za rozwój pomarańczowej skórki. Niezwykle istotne jest również to, aby każdego dnia wypijać około 2 litrów płynów najlepiej w postaci niegazowanej wody, zielonej herbaty lub soków warzywno-owocowych.

Aktywność fizyczna

Uprawianie takich sportów jak bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, pływanie czy też ćwiczenia fitness to najlepszy sposób na to, aby w szybkim czasie zredukować widoczność cellulitu, poprawiając tym samym stopień ujędrnienia skóry. Uprawianie sportów jest niezwykle ważne, ponieważ siedzący tryb życia sprzyja powstawaniu cellulitu, a ćwiczenia wykonywane kilka razy w tygodniu w skuteczny sposób pomagają zredukować widoczność skórki pomarańczowej.

Zabiegi w walce z cellulitem

Odpowiednia dieta oraz aktywność to klucz do sukcesu w walce z cellulitem, jednak aby całkowicie pozbyć się problemu warto zainteresować się specjalnymi zabiegami kosmetycznymi. Bardzo dobre efekty przynosi antycellulitowy masaż bańką chińską, ponieważ poprawia on krążenie, a także pomaga usunąć z organizmu zbędne produkty przemiany materii oraz nadmiar wody. Innym bardzo ciekawym zabiegiem jest karboksyterapia, która polega na śródskórnej iniekcji dwutlenku węgla (w miejscu, w którym znajduje się cellulit), pomagającego rozpuścić komórki tłuszczowe, a także zwiększyć przepływ krwi, zmniejszając tym samym widoczność pomarańczowej skórki.