Najważniejsze zasady bezpiecznego opalania

Jakie produkty do golenia twarzy wybierać?

Piękna i złocista opalenizna to marzenie niejednej kobiety, jednak przez zbyt długą ekspozycję słoneczną, a także brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi nasza uroda może niestety ucierpieć. Promienie słoneczne wspomagają wprawdzie syntezę w naszym organizmie witaminy D, jednak ich nadmiar może doprowadzić nie tylko do poparzenia skory, ale również rozwoju czerniaka, czyli bardzo niebezpiecznego nowotworu skóry. Aby zadbać zatem o swoją skórę, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach bezpiecznego opalania.

Krem z filtrem to podstawa

Promienie słoneczne nadają skórze przepięknego kolorytu, jednak równocześnie odpowiedzialne są za szybszy proces jej starzenia. Oprócz tego mogą niestety doprowadzić do poparzenia skory, a także rozwoju niebezpiecznego nowotworu, jakim jest czerniak. Aby uchronić zatem swoją skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, należy zaopatrzyć się w krem do opalania z wysokim filtrem, który bez problemu można zakupić w każdej drogerii oraz aptece. Osoby, które preferują w pełni naturalne produkty kosmetyczne, powinny zainteresować się naturalnymi olejkami a w szczególności olejkiem z pestek malin (SPF 28-50), ponieważ zawiera ona naturalny filtr przeciwsłoneczny, a oprócz tego całkowicie wchłania się w skórę.

Opalanie tylko w bezpiecznych godzinach

Prominiowanie słoneczne najbardziej szkodliwe jest dla naszej skóry pomiędzy godziną 11 a 15, dlatego też w tym czasie lepiej nie decydować się na kąpiel słoneczną. Niezależnie od tego, czy na niebie znajdują się chmury, czy też nie, słońce operuje w tym czasie dosyć mocno, a jego promienie bez problemu przenikają przez chmury.

Kąpiel słoneczna tylko z nakrycie głowy

Nadmiar promieni słonecznych może w bardzo szybki sposób doprowadzić do udaru cieplnego, dlatego też, aby go uniknąć, należy podczas opalania (o nakryciu głowy należy pamiętać również, wybierając się na spacer lu na zakupy) zakładać na głowę specjalne nakrycie najlepiej w postaci kapelusza. Jaki jednak kapelusz sprawdzi się najlepiej? Oczywiście słomkowy, jednak najważniejsze jest to, aby był on jasny, ponieważ taka barwa odbija promienie słoneczne.

Nie należy zapominać o nawadnianiu organizmu

Wysoka temperatura na zewnątrz nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, a gdy za oknami panują afrykańskie upały, może dojść niestety do odwodnienia organizmu. Aby tego uniknąć, konieczne jest wypijanie co najmniej 2 l płynów dziennie najlepiej w postaci niegazowanej wody mineralnej, herbatek ziołowych oraz świeżo wyciskanych soków. Niewskazane jest natomiast picie mocnej kawy, alkoholu (wiele osób podczas upałów sięga po zimne piwo, co jest bardzo dużym błędem), a także gazowanych napoi, ponieważ działają one zupełnie na odwrót, czyli mogą doprowadzić do szybkiego odwodnienia organizmu.