Jakie zalety ma laser diodowy do zamykania naczynek?
Rozszerzone naczynka krwionośne są zmorą nie tylko osób ze skórą naczyniową. Aby rozwiązać ten problem, warto jak najszybciej skorzystać z pomocy profesjonalnej terapii laserowej. Dzięki nowoczesnym laserom diodowym, można bardzo szybko pozbyć się nie tylko rozszerzonych naczynek na twarzy, ale również rozszerzonych naczynek z całego ciała.
Jak to działa?
Mechanizm działania nowoczesnych laserów diodowych wbrew pozorom jest bardzo prosty. Zamykanie naczynek w dużym skrócie mówiąc polega po prostu na dostarczeniu energii laserowej bezpośrednio do światła naczynia. Wiązka lasera o odpowiedniej długości fal jest automatycznie pochłaniania przez hemoglobinę, która znajduje się w naczynkach.
To właśnie przy znacznym podniesieniu temperatury dochodzi do odparowania wody, co w konsekwencji prowadzi do zapadania się ścian naczynia. Warto wspomnieć o tym, że po pierwszym zabiegu nie zawsze uda się wchłonąć niepożądane naczynie. Satysfakcjonujący efekt możliwy jest do osiągnięcia po wykonaniu kilku zabiegów. W większości przypadkach zabieg należy powtórzyć 2-3 krotnie. Po każdym zabiegu należy odczekać około 3 miesięcy.
Dlaczego warto?
Największym atutem opisywanego zabiegu laserem diodowym jest nie tylko niesamowity efekt końcowy, ale również mała inwazyjność. Rzadko kiedy dochodzi do niepożądanych powikłań. Kluczem do sukcesu jest to, aby skorzystać z usług doświadczonej kliniki kosmetologicznej (np. https://www.klinikazmuda.pl/Oferta/laser-diodowy-capilase-980-nm/).
Warto wspomnieć również o tym, że na najlepsze rezultaty można liczyć wtedy, gdy zabieg wykona się w okresie jesienno-wiosennym. Przy dużym nasłonecznieniu niestety wzrasta ryzyko pojawienia się przebarwień.
Nowoczesne lasery diodowe światłowodowe generują odpowiednią długość fal, a co najważniejsze dzięki precyzyjnej głowicy, można przeprowadzić zabieg nawet w trudno dostępnych miejscach. Z dobrodziejstwa laserów diodowych powinny skorzystać nie tylko osoby, które chcą pozbyć się naczyniaków, ale również osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z trądzikiem różowatym albo tzw. punktami rubinowymi.