Kasacja auta w Krakowie – kiedy i jak to zrobić?

złomowisko samochodowe-9.jpg

Twoje auto jest już na tyle stare, że nie nadaje się do dalszego użytkowania? Chcesz je oddać na złom, ale nie wiesz, jak to zrobić? W tym artykule wyjaśnimy, jak przeprowadzić kasację auta w Krakowie, kiedy warto to zrobić i na co zwrócić uwagę podczas całego procesu.

Kiedy warto zdecydować się na kasację auta?

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, kiedy warto zdecydować się na kasację auta. Najczęściej jest to moment, gdy koszty naprawy samochodu przekraczają jego wartość rynkową. Może to być spowodowane uszkodzeniem mechanicznym, zderzeniem czy po prostu starością pojazdu. W takim przypadku, zamiast inwestować w naprawy, lepszym rozwiązaniem może być kasacja auta.

Proces kasacji auta w Krakowie

Jeżeli zdecydowałeś się na kasację auta w Krakowie, musisz wiedzieć, jak wygląda cały proces. Przede wszystkim, potrzebujesz odpowiedniego punktu, który zajmuje się kasacją pojazdów. Taki punkt powinien posiadać wymagane zezwolenia na przeprowadzanie tego typu działalności.

Po wybraniu punktu kasacji, trzeba dostarczyć tam samochód. W niektórych przypadkach punkty kasacyjne oferują transport auta z miejsca jego postoju. Następnie, po dostarczeniu samochodu, otrzymujesz zaświadczenie o demontażu. Jest to niezbędny dokument do wyrejestrowania auta.

Wyrejestrowanie auta

Po otrzymaniu zaświadczenia o demontażu, trzeba udać się do wydziału komunikacji, aby wyrejestrować auto. W Krakowie jest kilka takich punktów, więc warto wcześniej sprawdzić, który jest najbliżej. Do wyrejestrowania potrzebne są: dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz zaświadczenie o demontażu. Po złożeniu wniosku, auto jest oficjalnie wyrejestrowane i nie musisz już płacić za nie żadnych opłat.

Kasacja auta – krótko i na temat

Jak widać, kasacja auta w Krakowie, choć wymaga kilku kroków, nie jest procesem skomplikowanym. Warto zdecydować się na nią, gdy utrzymanie auta staje się nieopłacalne. Pamiętaj jednak, aby dokonać kasacji w legalnym punkcie, który posiada wszystkie wymagane zezwolenia. Tylko wtedy masz pewność, że cały proces przebiegnie prawidłowo i bezproblemowo.

Poczytaj również o kasacja auta kraków właśnie tutaj.