Kinowy wieczór z przyjaciółmi – w zaciszu własnego domu

Co mamy zrobić, jeśli zaplanowaliśmy wieczór z przyjaciółmi, ale wszystkie metody spędzania wspólnie czasu już dawno nam się przejadły? Oczywiście, nadal lubimy przebywać w swoim gronie, ale coraz częściej brakuje jakiegoś świeżego pomysłu na to co robić – bo ile można przesiadywać w pubach, wychodzić na pizzę, a wszystkie tematy na bieżąco mamy obgadane? Może dla odmiany warto pomyśleć, aby u jednej z osób zebrać się na domowy wieczór filmowy? Wcale nie trzeba wypożyczać filmów na dvd – w końcu żyjemy w czasach serwisów z serialami i filmami dostępnymi od ręki, przez internet.

Wieczór z motywem przewodnim

Warto wybrać jakiś jeden motyw przewodni, na przykład kino drogi, filmy gangsterskie, czy kino jakiegoś egzotycznego kraju, ustalić listę filmów i odnaleźć je na wspomnianych stronach. Nie trzeba będzie czekać specjalnie na ściągnięcie się filmów, bo te dostępne są od razu, jedyny czas oczekiwania to ten na załadowanie się filmu na stronie. Witryny takie umożliwiają oglądanie zarówno tegorocznych produkcji kinowych, jak i starych dobrych przebojów, do których chętnie wracamy. Jeśli zaś dobrze poszukamy, to na pewno znajdą się także rzadziej spotykane i mniej znane propozycje filmów.

Bez czego nie obejdzie się wieczór filmowy

Wracając do wieczoru z przyjaciółmi – odpowiednio wcześniej wybrana i uzgodniona playlista to podstawa sukcesu. Może być tak że każda osoba poda jakąś jedną propozycję, którą według niej powinni również poznać inni, ale równie dobrze można zagłosować wspólnie, które filmy pojawią się na seansie. Do tego tylko warto zadbać o jakieś smaczne i najlepiej zdrowe przekąski, które z pewnością szybko będą znikać z talerzy, szczególnie jeśli mamy przed sobą całonocny maraton filmów. Równie ważne będzie przygotowanie miejsca i zapewnienie miękkich poduszek dla każdego. Teraz tylko wystarczy włączyć serwis z filmami, podłączyć ekran… i oddać się przyjemności oglądania.

Zamiast do kina – video on demand

Specjalne serwisy internetowe, nazywane video on demand, zajmują się udostępnianiem filmów, które są albo świeżymi propozycjami, albo starszymi klasykami i mniej znanymi tytułami, bez żadnych dodatkowych opłat, w ramach jednego prostego abonamentu, prosto z przeglądarki internetowej. Rozwiązanie to jest o tyle innowacyjne, że wreszcie nie trzeba nic specjalnie w tym celu ściągać, co przyczynia się do oszczędności miejsca na dysku i czasu na oczekiwanie, nie mówiąc o tym, że jest w pełni legalne. Takie serwisy, jak np. Netflix, Showmax czy HBO GO, zyskują już całe rzesze stałych obserwatorów, którzy tylko czekają, aż pojawi się na nich jakaś nowość. Nie muszą specjalnie się wysilać aby je obejrzeć, wystarczy tylko włączyć komputer, wstukać odpowiedni adres strony, wybrać interesujący film i gotowe. Można oglądać z wygodnej, domowej kanapy, czyli tak jak leniuszki uwielbiają najbardziej. Jak widać, jest to bardzo wygodne, komfortowe rozwiązanie, którym warto zainteresować swoich znajomych.