Dlaczego ścianki szklane loftowe są lepsze niż tradycyjne ścianki działowe?

Ścianki szklane loftowe stają się coraz większym hitem. Trudno odmówić im uroku i praktycznych zalet. Czy rzeczywiście są lepsze od tradycyjnych ścianek działowych? Dlaczego warto wybierać właśnie je?

Czysty i szybki montaż

Ścianki szklane loftowe najczęściej montuje się na specjalnym stelażu. Jego montaż wiąże się z pewnymi niedogodnościami, czyli np. kurzem powstałym na skutek wiercenia. Jednak jego ilość jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku stawiania tradycyjnej ścianki. Nie ma mowy o przygotowywaniu zaprawy, docinaniu płyt z karton gipsu czy przeprowadzaniu innych prac, przy których może powstać sporo trudnego do usunięcia brudu.

Ścianki szklane nie są klejone, więc nie trzeba też czekać, aż będą gotowe. Dzięki temu remont można przeprowadzić w bardzo krótkim czasie, a jego koszty są zdecydowanie niższe niż w przypadku tradycyjnych prac.

Estetyka i przestrzenny charakter

Ścianki szklane loftowe nadają przestrzeni nowoczesny, industrialny wygląd, który jest szczególnie atrakcyjny dla osób poszukujących unikalnego wzornictwa. Z pewnością są ciekawym rozwiązaniem, które sprawia, że aranżacja nie jest nudna, ale wyjątkowo oryginalna. Ścianki przepuszczają światło, co sprawia, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej przestronne. Otwarte przestrzenie cieszą oko.

Inaczej jest w przypadku tradycyjnych ścianek. Dają one poczucie prywatności i intymności, ale zaciemniają pomieszczenia. Dzielą dostępną przestrzeń na mniejsze części i sprawiają, że nie do każdej z nich dociera naturalne światło. To wiąże się z koniecznością używania sztucznego oświetlenia, za które przecież należy dodatkowo zapłacić.

Elastyczność i adaptowalność

Ścianki szklane loftowe oferują większą elastyczność w zakresie modyfikacji przestrzeni. Łatwo je zamontować, demontować i przenosić w miarę swoich własnych potrzeb. Ścianki można bez większego problemu zamontować w nowym miejscu. W przypadku ścianek tradycyjnych nie ma takiej możliwości.

Wyburzenie wiąże się z brudem, hałasem i powstaniem odpadów. Nową ściankę z kolei trzeba stawiać od zera, co też zajmuje czas. W ten sposób łatwo jest zauważyć, że ta technologia nie umożliwia wystarczająco łatwiej adaptacji i nie sprawdzi się we wszystkich rodzajach budynków.