Zarządzanie domowymi finansami.

Zarządzanie domowymi finansami w sposób odpowiedni powinno być najważniejszym priorytetem każdego gospodarstwa domowego. Domowe finanse powinny być stabilne, co pozwoli nam ze spokojem pokonać wydatki, które nie były planowane. W tym artykule przedstawimy, co należy zrobić, aby nasze domowe finanse był stabilne.

Nie wydawaj wszystkich pieniędzy.

Domowych finansów nie zbudujesz, gdy będziesz wydawał wszystkie pieniądze lub więcej niż zarabiasz. Odpowiedzialnie zaplanuj swoje wydatki oraz kieruj się następującym wzorem zarobki minus wydatki, co daje nam oszczędności. Zaoszczędzone pieniądze wpłać na specjalne konto. Odłożone pieniądze docenisz, gdy będziesz miał niespodziewany wydatek, który nie będziesz musiał finansować kredytem.

Nie oglądaj się na innych.

Nie bierz przykładu z znajomych, którzy kupują cały czas nowe produkty. Nie próbuj imponować im, co nowego ostatnio nabyłeś. Wszystko to jest prostą drogą, aby kupować rzeczy, których nie potrzebujemy.

Skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego na połączenie zobowiązań.

Jeżeli posiadasz kilka zobowiązań to skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli Ci na ich połączenie. Kredyt konsolidacyjny pozwoli na płacenie niższej raty i uwolnienie środków finansowych, które były do tej pory przeznaczone na regulowanie zobowiązań.

Zrezygnuj z karty kredytowej.

Posiadanie karty kredytowej umożliwia zaciąganie w każdym miesiącu nowych zobowiązań, które musimy spłacić. W dodatku karta kredytowa negatywnie wpływa na naszą zdolność kredytową. Rezygnacja z niej spowoduje, że nie będziemy odczuwać pokusy, aby więcej wydać.

Spisuj wydatki.

Spisywanie wydatków pozwoli na lepszą kontrolę wydawania pieniędzy. Sporządzając spis wydatków zastanów się, czy nie możesz zaoszczędzić, na którymś z wydatków. Analizując wydatki zastanów się także nad celem poniesionych wydatków, co pozwoli na wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Poszukaj wydatku, który został poniesionych w sposób nie przemyślany.

Zaoszczędź na usługach.

Jeżeli korzystasz z oferty telefonii, internetu czy telewizji to skorzystaj z możliwości przeniesienia tych wszystkich usług do jednego operatora. Posiadanie u operatora więcej niż jednej usługi pozwoli Ci na uzyskanie rabatu. Obecnie operatorzy usług telekomunikacyjnych umożliwiają skorzystanie z innych usług, które dają oszczędności dla domowego budżetu. Sprawdź również ile miesięcznie bank pobiera Ci pieniędzy za prowadzenie konta bankowego, obsługę karty debetowej czy wypłaty z bankomatów. Poszukaj lepszej oferty konta bankowego, aby więcej pieniędzy zostało w budżecie domowym.

Dbaj o zdrowie i kondycję.

Odpowiednie dbanie o nasze zdrowie i kondycję sprawi, że poniesiemy mniejsze wydatki na lekarstwa.

Oszczędzaj na jedzeniu, ale mądrze.

Nie kieruj się tym, że dany produkt jest korzystniejszy cenowo. Jeżeli kupisz produkt, który będzie złej jakości możesz np. zachorować, co powoduje wydatki na lekarstwa.

Nie ignoruj drobnych oszczędności.

Wielkie oszczędności biorą się z małych oszczędności. Dlatego nie ignoruj sytuacji, w których możesz zaoszczędzić nawet drobną kwotę. Zakup w sklepach stacjonarnych czy internetowych zawsze bardzo dobrze zaplanuj.

Bądź konsumentem świadomym.

Konsument świadomy kupuje produkty, które są mu potrzebne. Nie zaciągaj nowych kredytów konsumpcyjnych, które nie są Ci potrzebne.

Rzuć pale@nie.

Palenie potrafi mocno kosztować, ale też negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Dlatego podejmij wyzwanie rzucenia palenia.