Plastikowe skrzynki na butelki – dlaczego warto?

schoellerallibert.com - scho skrzynki plastikowe (3).jpg

Skrzynki plastikowe na butelki to funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia przechowywanie, przenoszenie, a także przeładunek butelek wykonanych ze szkła lub z tworzywa sztucznego. Dlaczego akurat produkuje się je z plastiku? Jaka jest zaleta takiego rozwiązania?

Transportery do butelek – lekkie i poręczne

Skrzynki plastikowe na butelki są lekkie, wobec czego ich magazynowanie i przechowywanie nie jest żadnym problemem. Niewielka masa skrzyń przekłada się również na łatwe przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Większość z nich wyposażona jest w ergonomiczne uchwyty, dzięki którym można je przenosić samemu.

Skrzynki wykonane z plastiku są również doskonale chronione przed różnego rodzaju oddziaływaniami. Tworzywo sztuczne jest odporne na przecieranie, pękanie, doskonale znosi duże przeciążenia i zachowuje pewną elastyczność. Skrzynie z plastiku są też łatwe w czyszczeniu. Można je przemyć wodą, albo jej mieszaniną z detergentem.

Ekologiczne i ekonomiczne

Dawniej bardzo często produkowano metalowe i drewniane skrzynki na piwo (i inne napoje), które – w tamtych czasach – były ekonomiczne. Dziś coraz częściej stawia się na plastikowe transportery do butelek, gdyż te są zwykle produkowane z wykorzystaniem metody recyklingu. Używane do ich produkcji tworzywo występuje zwykle w obiegu zamkniętym (np. LDPE).

Poza tym trzeba pamiętać, że proces produkcji skrzynek plastikowych na butelki jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Polega on na roztopieniu odpowiedniej ilości granulatu, a następnie – na zalaniu nim specjalnych form. Dzięki temu skrzynki na piwo oraz różnego rodzaju napoje są tanie i proste w produkcji.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Skrzynki są bezpieczne dla środowiska nawet wówczas, gdy ulegną zniszczeniu. Nie trzeba ich wyrzucać. Wystarczy, że odda się je do recyklingu. W trakcie procesu odzyskiwania tworzywa sztucznego resztki skrzyń są mielone, a następnie produkuje się z nich wspomniany wcześniej granulat.

Trzeba też pamiętać, że plastikowe skrzynki na butelki są wykonane w bezpieczny sposób. Można je składować pionowo, gdyż są one bardzo stabilne. Poza tym skrzynie plastikowe są odporne na przeciążenia i zgięcia, jakie mogłyby być efektem ich znacznego obciążenia. W ten sposób skutecznie chroni się ich zawartość przed zniszczeniem.

Podsumowując skrzynki na piwo i transportery do butelek to ergonomiczne akcesoria, za pomocą których można w miarę możliwości zabezpieczyć nawet duże ilości butelek. Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o potrzebach przemysłu.