Jakie narzędzia powinien zawierać profesjonalny program do fakturowania?

Jakie narzędzia powinien zawierać profesjonalny program do fakturowania?

W dzisiejszym świecie wystawianie faktur związanych ze sprzedażą lub wykonaniem jakiejś usługi to obowiązek każdej osoby, która prowadzi działalność gospodarczą. Profesjonalny program do fakturowania ułatwi bardzo pracę przedsiębiorcy. Przy wyborze tego właściwego trzeba zwrócić uwagę na to, jakie posiada on narzędzia i dodatkowe funkcje.

Podstawowe narzędzia w programie do fakturowania

Najważniejszą funkcją, którą powinien mieć dobry program do fakturowania, jest automatyczna aktualizacja dokumentów, zgodnie z przepisami prawa podatkowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ często się one zmieniają i ciężko by było nadążyć z ręczną aktualizacją, a wystawienie nieprawidłowych dokumentów wiąże się z wysokimi karami finansowymi.
W programach do fakturowania istotne jest także tworzenie bazy stałych klientów i możliwość ich weryfikacji. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ nie trzeba za każdym razem, wypisując fakturę, wklepywać wszystkich danych klienta. Wystarczy wpisać NIP, a reszta danych wskoczy automatycznie.

Możliwość tworzenia katalogu produktów – dlaczego jest ważna w programie do fakturowania?

Dzięki możliwości tworzenia bazy usług i sprzedawanych towarów wystawianie faktur jest o wiele łatwiejsze, zwłaszcza przy dużej ilości produktów. Nie trzeba za każdym razem wpisywać wszystkich danych produktów, jednostek, stawek Vat ani ceny. Wystarczy zacząć wpisywać nazwę towaru, a reszta wyświetli się automatycznie. Funkcja tworzenia katalogów ułatwia także sprawdzenie stanów magazynowych, szybciej można zorientować się czego brakuje i uzupełnić zapasy.

Dodatkowe, przydatne funkcje w programie do fakturowania

Nowoczesne programy do fakturowania mają możliwość automatycznego wysyłania faktur z systemu do klienta , a także wysyłania wezwań do zapłaty, robienia przelewów. Przypominają także o terminie zapłacenia podatku. Firmy, które prowadzą działalność w Internecie, mają możliwość połączenia się z różnymi, przydatnymi aplikacjami.