Jak wybrać roletę okienną – praktyczne porady

Wybór rolety okiennej wcale nie jest taki prosty, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Między innymi ze względu na, że w sklepach nie brakuje tego typu asortymentu. Co zatem wziąć pod uwagę, aby zakupy były udane?

Stopień przepuszczalności światła

Przede wszystkim ludzie kupują rolety okienne, aby chroniły one przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych wpadających do konkretnego pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy to na dworze panują zazwyczaj dobre warunki atmosferyczne. Trzeba podkreślić, że w ofercie znajdują się rozmaite rolety okienne. Gdzieniegdzie dobrze jest postawić na elementy, które będą w stanie zagwarantować całkowite zaciemnienie. Chodzi o takie pomieszczenia, jak na przykład pokoje dziecięce czy sypialnie. Lubicie pospać sobie do południa? W takim razie możecie decydować się na takie elementy i będziecie mieć pewność, że promienie słoneczne nie wyrwą Was z objęć Morfeusza. W pokoju dziecięcym takie rolety okienne także zdadzą egzamin. Zwłaszcza, że przeważnie małe dzieci często urządzają sobie drzemki o różnych porach. Są jednak pomieszczenia, kiedy całkowite zacienienie nie jest konieczne. Chodzi między innymi o salony czy kuchnie. W takich miejscach można zdecydować się na elementy, gdzie bez problemu będzie można dozować ilość słońca wpadającego do konkretnej lokalizacji.

Odpowiednia kolorystyka

Warto również uwzględnić kolorystykę. Jest to niezbędne, aby wybrane rolety okienne pasowały do konkretnego pomieszczenia i aranżacji. Wtedy cała kompozycja będzie spójna. Co jeszcze mieć na uwadze? Warto podkreślić, że rolety utrzymane w ciemnej kolorystyce w większym stopniu zatrzymują promienie świetlne. Są zatem najbardziej polecane do sypialni czy pokoju dziecięcego. Tam, gdzie nie zależy Wam na maksymalnym zaciemnieniu można zdecydować się na mniej wyraziste barwy.

Tylko sprawdzone firmy

Warto zdecydować się tylko na dobrej jakości firmy, które mają pozytywne opinie na internecie i nie od dziś działają na rynku. Dlaczego? Wtedy będziecie mieć pewność, że wybrane rolety okienne będą charakteryzowały się odpowiednią jakością, a Wy nie wydacie pieniędzy na coś nieodpowiedniego. Poza tym fachowcy doradzą Wam elementy, które w konkretnej lokalizacji będą najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajcie, że trzeba wziąć pod uwagę nie tylko przeznaczenie czy kolorystykę. Istotny jest także sposób montażu. Jeśli wybierzecie sprawdzone i polecane przedsiębiorstwa, to konsultanci nie tylko doradzą Wam optymalne warianty. Fachowcy – w razie takiego Waszego życzenia – pomogą Wam wszystko zamontować oraz objaśnią krok po kroku zasadę działania.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – Systemy Osłon (www.systemysurma.pl)