Gdzie stosuje się śruby ze stali nierdzewnej?

Aktualnie dużo osób wychodzi z założenia, że warto stosować elementy stworzone przy użyciu materiału o dobrej jakości. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na śruby ze stali nierdzewnej. W dzisiejszym artykule dowiecie się, jakie cechy ma główny materiał. Poznacie też skalę zastosowania takich elementów. Zapraszamy do lektury.

Kluczem do sukcesu jest materiał

Bardzo dużo fachowców – i to z różnych branż – nie ukrywa, że stosują śruby właśnie ze względu na fakt, że elementy tego typu powstały ze stali nierdzewnej. Czym charakteryzuje się ten konkretny materiał? Stal nierdzewna jest potocznie nazywana nierdzewką lub inox. To grupa stopów stali o obniżonej zawartości węgla (maksymalnie 1,2%). Trzeba tutaj wspomnieć również o zawartości chromu – w wysokości 10,5%. Jakie są główne cechy takiej stali? Między innymi jest to wytrzymałość na korozję. Chrom zawarty w stali reaguje z tlenem. Powoduje to powstanie cienkiej, trwałej i odporne na korozję warstwy tlenku chromu. To jednak nie wszystko. Poza tym stal nierdzewna charakteryzuje się także korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi. Jest także żarowytrzymała. To znaczy, że produkty tego typu zachowują swoje właściwości oraz wygląd – nawet biorąc pod uwagę bardzo wysokie temperatury. Produkty wykonane ze stali nierdzewnej to także elegancja, łatwość w czyszczeniu, prosta obróbka, możliwość recyklingu itd. Nic zatem dziwnego, że są obecnie coraz częściej stosowane.

Zapoznaj się z aktualną ofertą Stalmut – kotwy chemiczne (https://stalmut.pl/oferta/kotwy-chemiczne/)

Zastosowanie śrub ze stali nierdzewnej

W wielu branżach śruby ze stali nierdzewnej są chętnie wykorzystywane przez ekspertów. Przykładem są elementy imbusowe. Posiadają one oznaczenia DIN 912/ISO 4762/PN 82302. Są one stosowane na przykład do różnego rodzaju mocowań. Wykorzystuje się je również w trakcie budowy maszyn technicznych oraz przemysłowych. Eksperci podkreślają, że śruby imbusowe są relatywnie łatwe w montażu i ewentualnym demontażu. To kolejna zaleta.

Elementy wykonane przy użyciu stali nierdzewnej są także stosowane do produkcji sprzętu AGD, tworzenia aparatury chemicznej itp. Fachowcy często wykorzystują te elementy w trakcie montowania zewnętrznych balustrad metalowych, pawilonów handlowych, tymczasowych namiotów magazynowych itp. Wszystko ze względu na dużą odporność na korozję. Śruby z tej kategorii dobrze sprawdzają się w przemyśle, budownictwie, motoryzacji. Uwagę fachowców przykuwają nie tylko parametry, ale także elegancki wygląd, który również przydaje się w wielu sytuacjach.