Do czego niezbędna jest skrzyniopaleta plastikowa?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (15) .jpg

Zarówno skrzynie plastikowe, jak i pokrewne jej skrzyniopaleta plastikowa to w dzisiejszych czasach niezbędny element gospodarki magazynowej, jak i wszelakich procesów logistycznych. Dzięki swej niesamowitej prostocie, a jednocześnie wszechstronności skrzyniopaleta plastikowa jest w stanie usprawnić prace, zarówno na dużej powierzchni magazynowej, jak i w mniejszych firmach handlowych.

Skrzynie plastikowe – co je wyróżnia? Główne funkcje i cechy

Skupiając się na głównych funkcjach, jakie wnosi skrzyniopaleta plastikowa trzeba przede wszystkim wymienić możliwość optymalnego przechowywania wszelakich produktów gotowych metalowych lub wykonanych z tworzyw sztucznych, które ze względu na ilość i średnie gabaryty nie mogą tradycyjnie być zafoliowane na zwykłej europalecie drewnianej z tekturowymi narożnikami. Skrzynie plastikowe są także niezbędne w każdym podtypie przemysłu rolno-spożywczego i przetwórczego.

Jakkolwiek wydawać by się mogło, iż najlepsze będą tu skrzynie drewniane, to skrzyniopaleta plastikowa jest dopuszczona do kontaktu z żywnością i według najnowszych badań jest o wiele zdrowsza, od powszechnie w przemyśle opakowaniowym używanego materiału PET. Skrzyniopaleta plastikowa jest bowiem wykonana z surowca polietylenowego o dużym zagęszczeniu cząsteczek (tzw. High Density Polyethylene). Oznacza to, że wysoka odporność chemiczna HDPE implikuje zastosowanie skrzyń plastikowych w przetwórstwie mięsnym i rybnym. Rzecz jasna, skrzyniopaleta plastikowa idealnie sprawdza się w transporcie i magazynowaniu takich płodów rolnych, jak warzywa i owoce o większej średnicy i gabarytach. W branżach tych mocną stroną będzie kolejna niezaprzeczalnie pozytywna cecha skrzyń plastikowych – łatwość czyszczenia.

Podstawowe dane i elementy budowy skrzyniopalet plastikowych

Jakkolwiek standardowa skrzyniopaleta plastikowa produkowana jest w wymiarach 120 na 100 cm, to spotykane są także w rozmiarach 120×80 i 130×115. Pojemności z kolei, to przedział od 500 do 680 litrów.

Skrzynie plastikowe, będąc rodzajem nośnika służącego do przechowywania produktów, dostępne są w dwóch typach budowy: tzw. pełne – z zabudowanym całkowicie dnem i bokami oraz ażurowe – wyposażone w otwory wentylacyjne, a niekiedy i dostępowe. Standardowa skrzyniopaleta plastikowa jest wyposażona w specjalnie wzmacniane stopy lub płozy, ułatwiające zamocowanie na wywrotnicach lub układarkach mobilnych.