ABC Makijażu permanentnego

Ostatnimi czasy dużą popularność zyskuje makijaż permanentny. Oferuje go coraz więcej salonów kosmetycznych. Czy jest on bezpieczny, na czym właściwie polega oraz dlaczego coraz więcej kobiet się na niego decyduje?

Fenomen makijażu permanentnego

Ten rodzaj makijażu ma coraz więcej zwolenniczek. Wynika to z faktu, że ma on wiele zalet, a wiele gabinetów kosmetycznych poszerza swoje oferty o tego typu usługi. Makijaż permanentny jest skierowany dla tych kobiet, które cenią sobie swój czas i chcą go zaoszczędzić przy codziennym makijażu. Dzięki zabiegowi klientki mają również kontrolę nad swoim wyglądem bez względu na pogodę, warunki oświetleniowe przy wykonywaniu makijażu, czy kosmetyk. Makijaż permanentny jest też bardzo często wykorzystywany u osób, które są uczulone na kosmetyki kolorowe. Dzięki niemu mogą one mieć pełen makijaż bez obawy o uczulenie.

Na czym polega makijaż permanentny?

Zabieg wykonywania makijażu permanentnego jest podobny do tatuażu. Różnica jednak polega na tym, że podczas wykonywania makijażu permanentnego pigment jest wprowadzany dużo płycej niż dzieje się to w przypadku zabiegów tatuażowych. Dzięki temu utrzymuje się on ok. 6-7 lat i w tym czasie ulega naturalnemu złuszczeniu. Najczęściej makijaż permanentny jest wykonywany na dolnej i górnej powiece w formie kresek, na brwiach oraz na ustach. Po zabiegu, w ciągu kilku dni makijaż blednie względem pierwotnego koloru. Po około dwóch tygodniach powinien zostać poprawiony i dopiero wtedy można mówić o ostatecznym efekcie. Makijaż permanentny jest bezpieczny i można uzyskać nim piękne efekty – pod warunkiem, że będzie on wykonywany w sprawdzonym i certyfikowanym salonie kosmetycznym lub gabinecie SPA. Wraz z rozpowszechnieniem tej formy makijażu, cena jest coraz bardziej przystępna, jednak nie może być to jedyne kryterium. Lepiej zainwestować więcej pieniędzy i uzyskać dzięki temu pewniejszy efekt, który powinien utrzymać się przez kilka lat.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Podczas umawiana konsultacji i próby uczuleniowej osoba, która będzie wykonywać zabieg, poinstruuje, co należy, a czego nie wolno robić przed zabiegiem. Na pewno nie poleca się przez pewien czas wykonywać henny na brwiach lub rzęsach. Dzień wcześniej warto zastosować delikatny peeling dookoła okolicy, gdzie planowane jest wykonanie makijażu.

Makijaż permanentny jest świetnym rozwiązaniem dla współczesnych kobiet. Oszczędza on czas, a przede wszystkim daje pewność naszego wyglądu bez względu na aurę i inne czynniki. Warto jednak pamiętać, aby zabieg makijażu permanentnego wykonywać w salonie kosmetycznym z odpowiednimi certyfikatami i dobrymi rekomendacjami.

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/