Autobusy w Tarnowie – gdzie można dojechać?

Autobusy w Tarnowie – gdzie można dojechać?

Tarnów jest przepięknym miastem, który jest fantastycznie położony. Dobrze jest wiedzieć, zatem że można korzystać z autobusów, które mają połączenia na bliskie i dalsze drogi. Dlatego też Autobus Tarnów jest tak popularnym rozwiązaniem wybieranym przez turystów, jak i samych mieszkańców.

Jakie są dostępne połączenia autobusowe z Tarnowa?

Przede wszystkim autobusy z Tarnowa mają dalekobieżne kursy, jak i takie połączenia, które kursują do pobliskich miast takich jak Kraków, Kielce czy też Rzeszów. Natomiast jeśli chodzi o kursy dalekobieżne, to z Tarnowa można dojechać do Lwowa, Kijowa, Wiednia czy też Żytomierza. Tym sposobem każdy może dojechać z Tarnowa również za granicę.

W jakich godzinach kursują autobusy w Tarnowie?

Dzięki temu, że miasto dba o to, by mieszkańcy, jak i turyści mogli swobodnie dojeżdżać w różne miejsca, to autobusy kursują praktycznie całą dobę. Można zatem wybrać się na autobus w Tarnowie zarówno o wczesnym poranku, jak i późnym wieczorem czy też nocą. Co ważne, to autobusy kursują także w święta, jednak tutaj rozkład może być nieco inny niż w dni powszednie. Należy pamiętać, że wszystkie zmiany są na bieżąco uaktualniane w rozkładzie.

Gdzie można zobaczyć połączenia autobusowe w Tarnowie?

Rozkłady jazdy autobusów zarówno miejskich, jak i dalekobieżnych są dostępne na przystankach, na dworcu oraz na stronie internetowej. Dzięki temu bez problemu każdy mieszkaniec oraz turysta może znaleźć odpowiednie połączenie, które spełnia wszystkie potrzeby. Warto też wspomnieć, że na stronie internetowej dostępny jest rozkład jazdy autobusowej w różnych językach.

Jakie są ceny biletów autobusowych w Tarnowie?

Wszystko zależy od tego, jaką trasę się wybierze. Kursy dalekobieżne takie jak Tarnów – Lwów czy Tarnów – Wiedeń mogą kosztować mniej więcej od dziewięćdziesięciu złotych za osobę. Natomiast trasa Tarnów- Kraków może kosztować szesnaście złotych.

Warto też dodać, że uczniowie, studenci oraz emeryci mogą kupić ulgowe bilety. Niższa cena może też dotyczyć rodzin, które mają Kartę Dużej Rodziny.