Zasilanie i kąt padania wiązki światła naświetlaczy

Zasilanie i kąt padania wiązki światła naświetlaczy

Naświetlacze Philips do użytku domowego, mogą być podłączone na stałe, zasilane przewodowo, zasilane energią słoneczną lub baterią. Opcje energii słonecznej i akumulatorowej są bezprzewodowe i doskonale sprawdzają się w obszarach, w których okablowanie nie jest możliwe, na przykład na końcu bramy, z tyłu ogrodu lub na drzewach czy nasadzeniach.

Źródło prądu naświetlaczy

Reflektory zewnętrzne zasilane energią słoneczną mają jednak to ograniczenie, że w ciemniejsze zimowe dni mogą nie uzyskać wystarczającego naładowania ze światła słonecznego, aby być aktywnym całą noc. Reflektory zasilane przez akumulatory muszą być regularnie sprawdzane i konserwowane, tak aby upewnić się, że bateria się nie wyczerpie w najmniej odpowiednim momencie.

Zasilanie prądem zmiennym

Naświetlacze produkcji Philips zasilane prądem zmiennym są dobrym rozwiązaniem w miejscach, w których znajduje się gniazdko elektryczne, takich jak patio, balkon lub taras. W przeciwnym razie można użyć zewnętrznego przedłużacza, odpornego na warunki atmosferyczne. Przewodowe reflektory zewnętrzne są najbardziej niezawodne, ale pod warunkiem, że instalację przeprowadził zawodowy, sprawdzony elektryk.

Kąt padania wiązki światła

Kąt wiązki światła, zwany również rozpiętością wiązki, odnosi się do szerokości wiązki światła emitowanej przez reflektor. Naświetlacze są zaprojektowane tak, aby miały szerszą wiązkę niż zwykłe światła, dzięki czemu mogą oświetlić większy obszar. Najlepsze reflektory zewnętrzne powinny dochodzić w rozpiętości do około 120–180 stopni.