PKS Rybnik – podróże autobusem, autokarem i busem

łukasz - sindbad - sindbad (29).jpg

Zlokalizowany na Górnym Śląsku Rybnik oferuje szeroką gamę połączeń realizowanych autokarami, autobusami i busami. Gdzie można dojechać z Rybnika? Jak dostać się do tego miasta? Sprawdzamy rozkłady jazdy!

Autobusy Rybnik – połączenia lokalne

Lokalne połączenia w ramach Rybnika oraz do okolicznych miejscowości są prowadzone za pośrednictwem lokalnego przedsiębiorstwa komunikacyjnego, które określane jest również potocznie jako PKS Rybnik albo Komunikacja Miejska Rybnik bus.

W jego rozkładzie jazdy znajduje się szeroka gama połączeń do różnych dzielnic Rybnika oraz do okolicznych miast, na przykład są to Świerklany, Żory, Marklowice, Niedobczyce, Kuźnia Raciborska. Dojechać można również do miast takich jak Wodzisław Śląski oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dokładne informacje związane z rozkładami jazdy PKS Rybnik można znaleźć w internecie wraz z pełnym spisem przystanków i tras.

Autokary Rybnik – połączenia międzymiastowe

Aby dojechać do Rybnika albo z Rybnika do oddalonych miast, warto zapoznać się z ofertą przewoźników autokarowych.

W ich rozkładach jazdy można znaleźć szeroką gamę połączeń międzymiastowych, między innymi do Gliwic, Katowic, Wrocławia, Warszawy czy Krakowa. Dostępne są również połączenia na porty lotnicze, co pozwala na szybkie i łatwe dojechanie na samolot.

Aktualne połączenia autokarowe można znaleźć w internecie. Operatorzy pozwalają również na wykonanie rezerwacji biletów za pośrednictwem internetu, co również jest wygodnym rozwiązaniem.

Busy Rybnik – połączenia lokalne i międzymiastowe

Z i do Rybnika można również dojechać za pomocą busów lokalnych przewoźników, którzy oferują też szeroką gamę połączeń z tej miejscowości do okolicznych miasteczek i większych miast.

Busy z Rybnika pozwalają między innymi na szybkie i tanie dotarcie do Katowic czy do Gliwic, skąd można skorzystać także z szerokiej gamy innych połączeń międzymiastowych.

Więcej informacji dotyczących oferty komunikacyjnej PKS Rybnik oraz prywatnych przewoźników autokarowych oraz busowych można znaleźć bezpośrednio na ich stronach i w serwisach umożliwiających wyszukiwanie połączeń.