Czym powinna charakteryzować się konstrukcja pod panele fotowoltaiczne?

amiston - amiston (12).jpg

Niewielu inwestorów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie dobranie konstrukcji fotowoltaicznej pod kupowane panele. Na ogół zwraca się uwagę jedynie na wielkość i moc paneli, a także na pojemność akumulatorów. Czym zatem powinna cechować się dobra konstrukcja pod panele fotowoltaiczne?

Czym jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne?

Od czego trzeba zacząć zdobywanie informacji na ten temat? Oczywiście kluczowe jest powiedzenie sobie, czym tak właściwie jest tego typu konstrukcja fotowoltaiczna. Do czego ona służy i z jakiego powodu jest tak ważna podczas budowania własnej instalacji czerpiącej energie ze słońca?To, ile panele fotowoltaiczne wyprodukują energii, wynika przede wszystkim z ich ustawienia. Oczywiście kluczowe jest, aby ustawione były w silnie nasłonecznionym miejscu, lecz liczy się także to, aby zachowany był odpowiedni kąt. Wszystko staje się możliwe, jeśli zastosowane są konstrukcje fotowoltaiczne.

Dlaczego konstrukcje fotowoltaiczne są tak ważne?

Skoro wiemy już, czym jest tego rodzaju konstrukcja, trzeba teraz przejść do omawiania kolejnej kwestii, czyli z jakiego powodu jest ona tak ważna. Oczywiście to właśnie na niej spoczywają panele, lecz z jakiego powodu powinno się przykładać uwagę do wyboru tego elementu?Wiedzieć trzeba, że na całą instalację tego rodzaju oddziaływać będą niekorzystne siły natury. Narażona będzie ona deszcz, śnieg, niską i wysoką temperaturę, a także silny wiatr. Oznacza to, że musi cechować się ogromną wytrzymałością i być niewrażliwą np. na rdzewienie. A jakby tego było mało, nie może być również zbyt ciężka, ponieważ dodatkowe obciążenie będzie wpływało na powierzchnie, na których będzie zamontowana. W końcu konstrukcje fotowoltaiczne powszechnie montowane są na dachach, lecz także na ścianach czy też balkonach. Jak więc można się domyślić, kluczowe jest to, z jakiego materiału będzie wykonana tego rodzaju konstrukcja. Musi być mocna, odporna, a jednocześnie lekka. Jak się okazuje, idealnie w tym wypadku sprawdzają się różnego typu metale nierdzewne, a także aluminium. Co ciekawe, bardzo często specjaliści zalecają, aby stosować również ocynkowaną stal. Nie tylko będzie lekka i mocna, lecz także całkowicie odporna na rdzewienie.